U tri derbija 19. kola, između šest prvoplasiranih momčadi, uspješniji su bili gosti. Slavili su u dva, Hrvace i Mladost (Ž), dok je treći u Bjelovaru okončan bez pogodaka. Jadranaši su ulovili veliki gostujući bod na raskvašenom i za bolju predstavu nepovoljnom travnjaku gradskog stadiona u Bjelovara. Svaki bod na strani je dobrodošao, pa tako i ovaj plavima s ušća Neretve poticajan je za daljnja iskušenja iz kola u kolo. Jer u biti svaki susret i dvoboj je novi izazov, nema laganih suparnika.
Uzimajući u obzir uvjete u kojima se odvijao derbi valja pohvaliti igrače obje momčadi za htijenje, prikazanu igru i korektno ponašanje. Nedostajali su samo pogodci, a bilo je prilika na obje strane, pa kad se podvuče crta onda je remi realan ishod. Bogatiji prilikama za pogotke bio je nastavak susreta, a iz kuta jadranaša ostaje žal za gredom Luke Matanovića u 85. minuti izravno iz lijevog kuta, te situacijama Mislava Petrovića iz 75. i 88. minute kada je iz blizine bio neprecizan.
Petrović, Sesar, Antunović (Snimio: Jurica Vukojević)
Evo, kako je derbi vidio 21-godišnji krilni napadač, plava sedmica Petrović, koji je u igru ušao u 66. minuti:
-A, bili bi naravno zadovoljniji da smo pobijedili. Dosta teška utakmica protiv jako dobre momčadi domaćina. Teren je bio natopljen vodom, težak za igru što se kaže, nije bilo lako ni nama, ni njima. Napravili smo nekoliko dobrih prilika za pogotke, koje smo trebali realizirati. Imao je i Bjelovar svoje prilike, dva puta sam bio u situaciji, u završnici susreta, poentirati. Trebao sam ostati malo mirniji u tim situacijama i zabiti da odemo kući s punim plijenom. U konačnici rezultat je realan. Ali, što je tu je, propušteno se ne može vratiti, okrećemo se pripremi za novi derbi na Jadranovu protiv Karlovca.
Tekst i slike: Jurica Vukojević / Sportske novosti