Dubrovačko-neretvanski župan Nikola Dobroslavić, sa svojim zamjenicima Žaklinom Marević i Joškom Cebalom, i drugim suradnicima, te gradonačelnik Ploča Mišo Krstičević sa zamjenikom Ivanom Marevićem, u Baćini su se uvjerili u dinamiku radova na projektu Uređenje posjetiteljskog centra i planinarskog doma–rekonstrukcija škole. Projekt je prijavljen u travnju 2017. godine na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, za financiranje kroz operativni program Konkurentnost i kohezija, financiran iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova. Vrijednost ove investicije je oko tri milijuna kuna, a financira se 80 posto iz EU fondova, a 20 posto iz proračuna jedinice lokalne samouprave. Županija je nositelj projekta, a radove izvode djelatnici tvrtke „Doko“ iz Metkovića.
Nakon završetka radova u donedavno potpuno oronulom i zapuštenom objektu stare škole, koji je nerazvrstanom cestom spojen na Jadransku magistralu, posjetitelji će se u interpretacijskom centru moći upoznavati s prirodnim vrijednostima cijelog područja delte rijeke Neretve, kao i s kulturno-povijesnom baštinom. Postav centra uključivati će kartu s prikazanim zaštićenim područjima, kartu s prikazanim područjima ekološke mreže, kartu s prikazom Ramsarskog područja, kao i opis i interpretacije močvare. Za „razdvajanje prostora“ ili različitih ekosustava planira se izraditi i „tunel“ kroz koji bi se prolazilo, a koji bi prikazivao stanište šišmiša s toga područja. Za prikaz ribljih vrsta (slatkovodnih), planira se osmisliti stanište u kojem bi se postavili modeli riba. Uz to, planiraju se i brojne druge aktivnosti poput osmišljavanja didaktičke igre: prepoznavanje jaja ptica i povezivanje sa slikom ptice, prepoznavanje zvukova ptica, osmišljavanje prikaza životnog ciklusa vodozemca s opisom, osmišljavanje prikaza životnog ciklusa vretenca, jegulje itd.
Kat objekta izgrađenog od cigle debljine 60 centimetara, koristio bi se kao višenamjenski uredski prostor s dva ureda, svaki za dvoje djelatnika, i salom za sastanke, odnosno konferencijskom salom, te mini kuhinjom i sanitarnim čvorom za korisnike gornjeg kata. Od kulturne baštine u planu je prikazivanje nekadašnjega života čovjeka u području Neretve koji se odnosi na život u močvarnim područjima i brdskim dijelovima, gdje se i danas nalaze ostaci starih kuća. Osim toga, interpretirati se može i neretvanska lađa i trupa kao tradicionalno vozilo koje se i danas koristi, kao i povijesna baština Baćine i okolice. Priroda obuhvaća interpretaciju ekološke mreže Natura 2000 Delta Neretve, interpretaciju zaštićenih područja u delti rijeke Neretve (Modro oko i jezero Desne, Predolac-Šibenica), Delta Neretve-jugoistočni dio, Pod Gredom, Orepak i Prud), te interpretaciju Ramsar područja Delte rijeke Neretve.
Osim ovog projekta, u spomenutom operativnom programu na području je Baćine predviđeno i 657 tisuća kuna za postavljanje i uređenje promatračnice za bioraznolikost s edukativnim sadržajem na Baćinskim jezerima.