Gradac je priredio veličanstveni doček 27-ogodišnjemu Dinu Sinovčiću, hrvatskom paraolimpijcu koji je osvojio zlatnu medalju na sto metara leđno u kategoriji S6 na WPS svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Londonu. Člana splitskog PK Cipla, čiji je djed po majci upravo iz ovoga dalmatinskog mjesta, domaćini su doveli brodom na prepunu rivu, a brojne bengalke i vatromet nakratko su gračku noć pretvorili u dan, dok su ugođaj upotpunili vatrogasci sa vodenim mlazovima. Prema riječima očevidaca, bio je ovo još veličanstveniji doček od prošlogodišnjega kada je Dino osvojio europsko zlato u Dublinu.
Dugo su trajala čestitanja mladome šampionu s kojim su se svi htjeli rukovati i fotografirati, a nakon toga se, kroz dim od bengalki, kroz mnoštvo probio do pozornice i obratio se okupljenom mnoštvu. „Hvala vam na ovom prekrasnom dočeku. Napunili ste mi srce i dali veliki motiv da nastavim raditi i dalje“, rekao je, među ostalim, svjetski prvak. Dinu su prigodne darove uručili načelnik Općine Gradac Matko Burić i vatrogasci iz Gradca, nakon čega je započela višesatna zabava.
[Best_Wordpress_Gallery id=”484″ gal_title=”190918dinogradac”]
Dino od rođenja boluje od artrogripoze, bolesti zblobova koja uzrokuje atrofiju mišića i zbog nje je vezan za kolica. To ga nije spriječilo da ostvari svoje snove i ruši barijere, vjerujući u sebe i svoje sposobnosti. Hrvatski je reprezentativac i u košarci u kolicima i stalno dokazuje kako su sve prepreke savladive. Nakon završetka plivačke karijere i Kineziološkog fakulteta, želi raditi kao trener plivanja, a posebice ima želju raditi s djecom. Plivanje je zavolio zahvaljujući majci, koja ga je dovodila na bazene jednom tjedno radi zdravlja, a tu su ga primijetili treneri iz splitskoga Mornara.
Danas Dino, poslije ustajanja u šest sati, trenira od 7 do 9 sati, nakon čega slijedi marenda i dvosatna fizikalna terapija, te teretana i onda drugi trening u bazenu. Uz odmor, uspije pronaći vrijeme za fakultetske obveze, kao i za kavu s prijateljima. A košarka, u KKI Split, je na rasporedu u večernjim satima. Dinu je posebice važno da svojim primjerom pokuša dati do znanja svim osobama s invaliditetom da mogu postići sve što žele, samo se trebaju pokrenuti i vjerovati u sebe.