Prodaja gradske imovine neiscrpan je izvor sukoba suprostavljenih političkih opcija u Pločama, a njihov stav o tome pitanju zavisi od pozicije u kojoj se nalaze, odnosno jesu li na vlasti ili u oporbi. Dok je bivša gradska vlast predvođena HDZ-om prodavala gradsku imovinu, tadašnja SDP-ova oporba optuživala ju je za prodaju „obiteljskoga srebra“, a nakon učestalih prodaja u nekoliko zadnjih mjeseci rječnik je ostao gotovo isti, samo su se promijenile strane.
Desetak prodaja u relativno kratkom roku navelo je gradskog vijećnika HDZ-a Krešimira Vejića da podsjeti sadašnju vlast što je, tada u oporbi, govorila prije izbora. „Prodalo se sve što se moglo prodati, gotovo da nema više“, „Ovo je narkomanski model upravljanja gradom“, prisjetio se Vejić na ne tako davne izjave sada čelnih ljudi Grada Ploča, te nastavio: „Sve je ovo bilo bacanje pijeska u oči, prodaja, potvrda prodaje i raspisivanje natječaja za prodaju postao je kontinuitet sadašnje vlasti u upravljanju gradom“. Oporbu zanima što je s POS-ovim stanovima, u čiju bi se izgradnju uključila i država, tim prije što su to pitanje svojevremeno pokrenuli i neki SDP-ovi vijećnici.
Zemljište koje se prodaje nalazi se u najatraktivnijim dijelovima grada, u blizini plaže i Tehničke radionice, gdje se planiraju brojni razni projekti, pa ne prestaju špekulacije o tome zašto se baš sada prodaje i tko će biti kupci. Oporbeni vijećnici tvrde kako mogu pretpostaviti tko je zaniteresiran, te upozoravaju na mogućnost kupnje u špekulativne svrhe, odnosno da se, kako sumnjaju, zemljište kupi sada i onda pričeke dok ne završe kapitalni projekti poput marine, što će značajno povećati cijenu zemljišta. Pri tome se pozivaju na prodaju zemljišta u Poduzetničkoj zoni Vranjak, gdje niti nakon niza godina „još uvijek nitko ništa nije realizirao od predviđenih programa“. Osim ovoga momenta, podsjećaju i da zahtjeve za povrat pojedinih čestica, što, kako tvrde, može dodatno zakomplicirati situaciju, te na činjenicu da se pojedine čestice prodaju u gornjem dijelu grada, koji je, prema njima, maksimalno izgrađen.
Zanimljivo, vijećnici vladajuće koalicije nisu sudjelovali u ovoj raspravi, a polemika se vodila tek oko prodaje deset tisuća metara četvornih zemljišta u blizini igrališta NK Jadrana i to zbog jednog objekta koji se nalazi na tome zemljištu. Riječ je o objektu veličine 65 „kvadrata“ kojega će Grad Ploče, kako je istaknuo Vejić, kupiti za 65 tisuća kuna. Za njega je nelogično da Grad kupuje objekt koji se nalazi na njegovom vlasništvu i pitao je radi li se o pogodovanju nekome? Za pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela Izvora Škubonju nema dvojbi. „To nije iznimka nego, na žalost, gotovo uobičajena situacija, relikt prošlosti i još jedan kostur iz ormara. Trebao je to biti privremeni objekt za smještaj radnika, ali nije srušen. Ako ne uspijemo riješiti taj problem, ta situacija mora biti predmet ugovora, ali naš cilj nije prikrivanje nego transparentnost“, rekao je Škubonja, dok je voditelj Odsjeka za proračun i financije Mijo Šuman podsjetio na prodaju Brodometala od strane bivše gradske vlasti, kada se na toj čestici nalazila nadstrešnica tvrtke DM Signal, koju je Grad Ploče morao kupiti.